...::|zk4cz|::...
...::|zk4cz|::...
...::|zk4cz|::...

XV Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek 2019 - 12.12.2019

12.12. 2019 r. w PSP w Skaszewie Włościańskim odbyła się kolejna, 15 edycja, Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek.

Celem konkursu było popularyzowanie wśród uczniów szkół podstawowych tradycji świątecznych, popularyzowanie znanych i mniej znanych kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych, integracja społeczności uczniowskiej z naszej gminy oraz rozwijanie talentów estradowych.

Organizatorzy gratulują wszystkim uczestnikom festiwalu i dziękują za kultywowanie jednego z najpiękniejszych polskich zwyczajów, przywołanie świątecznej aury oraz dostarczenie pozytywnych emocji. Dzięki wykonawcom i słuchaczom grudniowe kolędowanie stało się już żywą tradycją naszej szkoły.

Dziękujemy opiekunom uczestników za ich muzyczne pasje i włożoną pracę. Organizacja i atmosfera przedsięwzięcia nie byłaby możliwa, gdyby nie wkład sponsorów nagród i nauczycieli, którzy zadbali o piękną oprawę plastyczną, co doceniamy i za co dziękujemy. Zaangażowanie tak wielu osób w przygotowanie XV Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek, pokazuje, że potrafimy dzielić się radością, jaką niesie śpiew.

Oto lista laureatów Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek.

W kategorii odziałów przedszkolnych:

  • I miejsce - zespół Góralki – „Od Serca do ucha”
  • II miejsce - Dorota Grabowska, Amelia Mądra, Monika Pytel, Marta Bilińska, Radosław Światkowski - „Nie płacz Jezu”
  • III miejsce - Szymon Nowak, Kornelia Krajewska, Piotr Morawski, Alicja Dawidczuk - „O dobrym Świętym”

Wyróżnienia otrzymali:

  • Nina Mikulska, Alicja Szulejewska, Miłosz Lewiński, Mikołaj Andrzejewski, Dominik Ochtabiński - „Jadą kolędnicy”
  • BasiaFalęcka, Asia Pawlak, Kuba Pogoński, Aleksander Niesłuchowski, Dominik Szmulewicz – „Zostań Jezu mym braciszkiem”
  • Zuzanna Szatkowska, Anna Kowalska, Liliana Bryl, Maria Śliwka - „Spójrz na Jezusa”
  • Zuzanna Bilińska, Natalia Rud - „7 reniferów”

W kategorii kjas I-II:

  • I miejsce - Laura Paradowska- „Kto wie, czy za rogiem?”
  • II miejsce - Zespół „Piąteczka” - „Dziecina Mała”
  • III miejsce - Otylia Zaremba, Michał Grabowski, Julia Stańkowska - „Mroźna cisza”

Wyróżnienia otrzymali:

  • Trio GUST- „Święty Uśmiechnięty”
  • Lena Jackowska, Maja Gregorczyk, Oliwia Pogońska - „Od serca do ucha”
  • Jan Kozon, Kacper Zawada - „Nie płacz Jezu”
  • Alicja Dudzikowska, Gosia Ostaszewska - „Złota gwiazdka”

W kategorii kjas III-IV:

  • I miejsce - Martyna Makowska, Wiktoria Pieńkowska - „Spójrz na Jezusa”
  • II miejsce - Alicja Chmielewska, Natalia Oleksa, Zuzia Karwacz - „Skrzypi wóz”
  • III miejsce - Antoni Zadrożny, Konrad Witkowski, Kornelia Bartczak, Amelia Chojnacka, Andrzej Grochowski – „Dzisiaj w Betlejem”
  • III miejsce - Kacper Baleński, Karol Kulesza, Jakub Kostaciński - „Skrzypi wóz”

W kategorii kjas V-VI:

  • I miejsce - Światkowska Oliwia - „Sianko na stół”
  • II miejsce - Rybarczyk Katarzyna - „Od serca do ucha”
  • III miejsce - Kinga Ciach - „Kolęda dla nieobecnych”

Wyróżnienia otrzymali:

  • Rutkowska Zuzanna, Strefner Wiktoria - „Bóg narodzi się”
  • Aleksandra Jasińska - „Kołysanka dla Dzieciątka”
  • Julia Pieńkowska - „Lulajże Jezuniu”

W kategorii kjas VII-VIII:

  • I miejsce - Zuzanna Frągnowska - ”Mario, czy Ty wiesz?”
  • II miejsce - Aleksandra Brzeska - „Cicha noc”
  • III miejsce - Maria Rzeczkowska, Mateusz Świderski - „Niespodzianek czas”